Субота, 21-04-2018, 05.29.36
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Головна » Статті » Поради на рахунок зовнішнього вигляду,Дієти, Фітнес

Вправи на розтяжку і гнучкість
Гнучкість і розтяжка

Безумовно, такі два поняття, як гнучкість і розтяжка, слід розрізняти тих, хто збирається почати займатися вправами на розтяжку і гнучкість. Гнучкість означає діапазон руху для даної зв'язки. Ступінь гнучкості, яка є у кожної людини, знаходиться од впливом таких факторів, м'язи, сполучна тканина, зв'язки і сухожилля. Що стосується розтяжки, то це один з численних видів фізичних вправ, що сприяє збільшенню гнучкості. Таким чином, гнучкість залежить від розтяжки.

Оптимальна гнучкість

Якщо суглоб при виконанні вправи болить, значить, обмежений діапазон рухів. І пов'язано це в першу чергу з жорсткістю м'язів, травмами, хронічними болями або поганий поставою. Якщо гнучкість занадто висока, значить, необхідно зміцнювати м'язи за допомогою тренувань на опір. Так, виходить, що надмірна гнучкість - це теж нічого хорошого, оскільки м'язи занадто слабкі, а це може привести до нестабільності суглоба. Так, знадобляться крім вправ на розтяжку і гнучкість ще й цикл тренувань з обважнювачами.

Статична розтяжка

Статична розтяжка включає в себе повільну розтяжку м'язи до максимуму і утримання позиції протягом короткого періоду часу, зазвичай 10-30 секунд. Це найбільш поширена форма вправ на розтяжку і гнучкість, і найчастіше робиться, щоб розігрітися перед повноцінної тренуванням - але це велика помилка. Не можна нагинатися і стосуватися пальцями ніг, щоб розмити ноги перед тренуванням. Також не слід заводити руки за спину, щоб розтягнути груди перед виконанням жиму лежачи. Статичний розтяг не рекомендується для розминки. Воно дійсно може зашкодити і привести до виникнення травм. Крім того, такі розтяжки перенапружують м'язи, і у них не залишається сил на виконання інших вправ. А значить, продуктивність знижується. Тим не менш, статична розтяжка не так вже й погана. Просто не потрібно використовувати її для розминки.

Динамічна розтяжка

Найкращий спосіб розігрітися перед тренуванням - це використовувати динамічну розтяжку. Можна запропонувати три приклади динамічної розтяжки. Перший: перед пробіжкою необхідно почати з повільної ходьби, поступово прискорюючи крок і переходячи на біг. Займе це п'ять хвилин. Другий приклад: перед жимами. Необхідно почати піднімати набагато меншу вагу, планувалося спочатку. І поступово збільшувати його. Третій приклад: перед виконанням вправ на м'язи ніг необхідно марширувати, піднімаючи коліна вгору, а також ходити з випадами, щоб розігріти м'язи. Що стосується рук, то достатньо просто розмахувати ними, все швидше і швидше.

Зайва старанність

Безумовно, м'язи для поліпшення їх гнучкості повинні розтягуватися за межі нормальної довжини. Тим не менш, ні в якому разі не слід розтягувати їх до сильного болю, оскільки це може привести до розривів м'язів, зв'язок, вивихів або розтягування суглоба. М'язи слід розтягувати і утримувати не більше 15 секунд. Дуже небезпечна і балістична розтяжка: це особливий вид розтяжки, яка виконується в стрибку і покликана максимально розтягувати м'язи. Новачкам виконувати її вкрай не рекомендується.

Джерело: http://vk.com/kilogram40
Категорія: Поради на рахунок зовнішнього вигляду,Дієти, Фітнес | Додав: Nata (02-08-2012)
Переглядів: 420 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]