Субота, 20-04-2024, 03.30.54
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Головна » Статті » Різні маски та догляд за шкірою

Чому випадає волосся?
Відчуваєте, що волосся "падають" більше звичайного, сходіть до лікаря трихолога. Швидше за все, трихолог відправить вас на такі обстеження:

консультація гінеколога-ендокринолога
УЗД щитовидної залози
спектральний аналіз волосся
загальний аналіз крові
кров на гормони
мінералограмма (дослідження волосся на вміст мікроелементів)

Чотири медичні причини

Андрогенетична алопеція (АГА).
Найчастіший діагноз при випаданні волосся. "До 50 років АГА розвивається у половини жінок, - каже трихолог Владислав Ткачов. - Фактично це генетична норма, а не хвороба". Винен гормон тестостерон: він трансформується в більш активну форму - дигідротестостерон і порушує роботу волосяних фолікулів.
Якщо збільшуються залисини у верхній частині лоба або рідшають волосся на маківці, йдіть до трихолога, не відкладаючи. Грамотне лікування відновить шевелюру.

Гніздова алопеція (гніздове облисіння) зустрічається рідше. Найчастіше винні знижений імунітет і гормональний дисбаланс - зокрема, брак пролактину. Деякі експерти вважають, що гнездову алопецію може спровокувати зараження цитомегаловірусом.
Волосся починає випадати різко, на обмежених ділянках діаметром 3-5 см.
Спочатку ці ділянки червоніють і сверблять, а вже через кілька днів утворюються чітко окреслені круглі лисі зони. Якщо не лікуватися, вони будуть розростатися і зливатися.
Лікування займе не менше 3-4 місяців. Воно складається з корекції гормонального фону, прийому препаратів, що поліпшують циркуляцію крові, а також заспокійливих засобів.


Збої в роботі щитовидної залози.
Спокійно! Цей вид випадіння лікується досить легко: прийом препаратів, призначених ендокринологом, виправить ситуацію буквально за пару місяців.

Волосся випадає рівномірно по всій голові, при гіпотиреозі (дефіциті гормонів щитовидки) - поступово, при гіпертиреозі (збільшенні вироблення цих гормонів) - швидко і рясно.


Залізодефіцитна анемія - ще одна причина випадіння волосся. І дуже часта: у 10% жінок до 45 років брак заліза явний, а ще у 30% - прихований.
Цілком можливо, якщо крім випадіння волосся вам псує життя постійна блідість, підвищена стомлюваність, сонливість, зниження апетиту ... Якщо аналіз крові підтвердив анемію, лікар призначить препарати заліза. Волосся знову стане густим приблизно через півроку лікування.


Не обов'язково йти до трихолога, якщо волосся активно випадають після:

* Важкого інфекційного захворювання, у тому числі грипу. Приблизно через 3 місяці влосся відновиться
.
* Прийому антибіотиків. Все прийде в норму через 2-3 місяці після того, як ви закінчите курс.

* Пологів. Під час вагітності волосся практично не випадають: через зміни в гормональному фоні "віджилі" пасма продовжують триматися. Зате після пологів випадає все відразу, наводячи жах на молодих матусь.
Нічого страшного: для відновлення шевелюри потрібен час - від 6 місяців до року.

Чотири причини, в яких винні ми самі:

1. Неправильне харчування. Призводить до нестачі вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів. Організм перерозподіляє ресурси так, щоб вони в першу чергу дісталися життєво важливим органам, а волоссю (і нігтям) нічого не залишається. Волосяні цибулини голодують, слабшають і гинуть раніше відведеного терміну. Куріння і зайва любов до кави посилюють проблему: викликають спазм судин і порушують живлення фолікулів.

"Найскладніше вегетаріанцям, - говорить Римма Мойсенко, кандидат медичних наук, дієтолог. - Адже для правильного формування волосу, необхідні білки, жири і амінокислоти тваринного походження".

Поради. Для здоров'я волосся особливо цінні тваринні білки. На столі щодня повинні бути м'ясо, птиця, морська або річкова риба.

Не відмовляйтеся від круп, хліба з висівками, макаронів з твердих сортів пшениці: складні вуглеводи що входять до їх складу, теж украй корисні для здоров'я волосся. Обов'язково споживайте рослинні олії.

Фрукти - відмінна "дієта" для волосся. Вони не тільки містять вітаміни і мікроелементи, але і очищають організм, стимулюють перистальтику за рахунок великої кількості клітковини. Не чистіть яблука і груші, їжте їх з шкіркою.

Які потрібні салонні послуги?

Так: вапорізація (коло 150-160 грн. За процедуру). На волосся наносять масло або крем, а потім обробляють гарячою парою. Луска розкриваються, і поживні речовини проникають до самого стрижня волоса. Метод відновить ламкі пасма після фарбування або гарячої укладання.

Так: мезотерапія (коло 300 грн. за процедуру). Відмінний спосіб відновити нормальне живлення волосяної цибулин, і, як наслідок, ріст волосся. Лікувальні коктейлі для ін'єкцій становлять індивідуально, але, як правило, в них входять цинк, амінокислоти і вітаміни групи В.

Ні: маски (коло 70-200 грн. за процедуру). Хоч з прогріванням, хоч без нього, дають лише тимчасовий результат. Якщо волосся нездорові, вони втратять всі поживні компоненти з першим же миттям.

Так: підбір засобів догляду (безкоштовно). Салонні сироватки, гелі, лосьйони та інші професійні засоби набагато ефективніше звичайних. Саме з цієї причини підбирати їх повинен фахівець.

2. Стрес. Як у випадку з дієтою, організм в першу чергу підтримує життєво важливі системи, а волосся виявляються "крайніми". До того ж стрес супроводжується викидом адреналіну, який має судинозвужувальний ефект.

"Волосопад" починається через 5-7 днів після сильного стресу.

Порада. Відразу після хвилюючої події не зашкодять легкі заспокійливі. А для відновлення нормальної роботи нервової системи необхідні вітаміни групи В. Їх багато в цілісному зерні, висівках, вівсі, горосі, квасолі, сої, а також у горіхах і насінні. Насіння допомагає боротися зі стресом відразу двома способами: перше чисто механічно (одноманітна дія заспокоює), і як вітамінні комплекси.

3. Фарбування і укладання. Як би виробники не запевняли, що фарби для волосся нешкідливі, це не зовсім правда. Адже принцип дії фарби - розчепірити лусочки по всій довжині волосся, щоб всередину легше проник пігмент. Для волосся це серйозна травма. А враховуючи, що для зафарбовування сивини жінка фарбується в середньому раз на місяць, немає нічого дивного в тому, що з'являються посічені кінчики, пересушені, ламкі і тьмяне волосся. Чорну справу довершує укладка.

Порада. Вибирайте фарби без аміаку, щадні. Структуру волосся вони порушують набагато менше. Правда, вони менш стійкі, тому волосся доведеться фарбувати частіше. Крім того, у фарбі повинен бути мінімум перекису водню: для основних тонів - не більше 6%, для ультрасвітлих - не більше 9%. Бажана наявність доглядаючих і відновлюючих компонентів - наприклад, провітаміну В5.

4. Гребінці і зачіски. "Якби ви знали, як ми, трихологи, ненавидимо щітки з натуральної щетини, - називає ще один чинник ризику Ірина Попова, кандидат медичних наук, член Американської академії трихологии, член Європейського товариства дослідження волосся.

- Вони годяться хіба що для укладання. Я відповідально заявляю: щітки з натуральної щетини, дерева і металу - найлютіші вороги волосся. Ідеальний гребінець - масажний, з якісного пластика. Він відведе зайве електрику з поверхні волосся, допоможе пригладити лусочки і дбайливо розбере поплутані ділянки ".

Порада. Раз на місяць волоссю потрібна відпустка на тиждень. Миття трохи теплою водою (37 ? С), маски з провітаміном B5 і рослинними оліями (оливковою, жожоба, каріте). І ніяких укладок та гарячого фена!
Що допоможе їм рости

Отже, проблема визначена, ви її вирішуєте, але хочеться допомогти волоссю швидше відновитися. Які засоби дійсно працюють?

Вітамінні комплекси. Трихолог неодмінно призначить один з них. Вітаміни - не панацея, але обов'язково потрібні як підтримуюча терапія. Можна і треба приймати їх і самостійно, для профілактики. Краще курсами - наприклад, 3 рази на рік по 2 місяці. Хороший комплекс для волосся повинен містити:

Вітамін В1 - бере активну участь в процесах регенерації шкіри, стимулює волосяні фолікули, підвищує їх стійкість. Лікувальна доза - 60 мг / на добу.
Вітамін B5 - стимулює синтез кератину, має протизапальний ефект. Лікувальна доза - 60 мг / на добу.
Вітамін В10 - потужний антиоксидант, відіграє ключову роль у процесах розщеплення та утилізації білків. Лікувальна доза - 20 мг / на добу.
Екстракт дріжджів - природне джерело вітамінів групи В, мікроелементів та амінокислот. Лікувальна доза - 90 мг / на добу і більше.
Кератин - основний структурний білок волосся. Перешкоджає зневодненню волосся, додає йому міцність, еластичність і блиск. Лікувальна доза - 20 мг / на добу.
L-цистеїн - сірковмісна амінокислота. Антиоксидант, входить до складу кератину, необхідний для його синтезу, забезпечує засвоєння цинку та заліза. Лікувальна доза - 20 мг / на добу.

Менші дозування говорять про те, що препарат не настільки ефективний.

І в будь-якому випадку, якщо волосся виснажене, лише одних вітамінів мало - потрібні більш серйозні засоби.

Препарати на основі міноксидилу. Недавня і дуже багатообіцяюча розробка: такі засоби продовжують фазу росту волосся. Міноксидил має виражену судинорозширювальну дію, завдяки чому значно поліпшується кровопостачання волосяних фолікулів і відповідно, зростання волосся. Такі препарати дуже ефективні при різних видах алопеції. Але вибрати і призначати їх повинен тільки лікар.

Лазерний гребінець. Останній винахід американських вчених: стимулює ріст волосся і знижує інтенсивність випадання. Застосовують його як за призначенням лікаря, так і самостійно - прилад компактний, серйозних протипоказань та побічних ефектів немає. Курс лікування при тимчасовому випаданні волосся - 4 місяці (3 рази на тиждень по 15 хвилин), при хронічному - протягом 6 місяців 3 рази на тиждень, а потім 1 раз на тиждень для підтримуючого ефекту протягом життя.
Висновки:

Густота волосся і темпи випадіння індивідуальні. Неважливо, скільки волосся залишається на гребінці, - головне, щоб на зміну випавшому виростало нове. Саме за цим і треба стежити.
Волосся безглуздо лікувати самому - потрібно обов'язково сходити до трихолога і здати аналізи. Більшість проблем можна вирішити, головне не упустити час!
І у випадках випадіння волосся, не покладайте надій на якісь народні рецепти. При самолікуванні і безграмонтному застосуванні, вони в кращому випадку- малоефективні, а бувають і шкідливі. В разі проблем з волоссям звертайтесь до специалістів, і не забувайте регулярно приймати курс хороших вітамінів.


Джерело: http://vroda.org.ua/index.php/20111103183/CHomu-vipadae-volossya.html
Категорія: Різні маски та догляд за шкірою | Додав: Poradnuk (01-09-2012)
Переглядів: 911 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]