Субота, 21-04-2018, 05.51.08
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Головна » Статті » Стосунки

Стосунки на відстані
Психологи стверджують, що такі видозміни мають бути доповненням до людських взаємин, а не відділятися у якийсь окремий вид. Лише за умов поєднання усіх видів спілкування можлива цілковита гармонія у коханні.

Зустріч. Зародження почуттів. Раптовий від'їзд коханої людини. Ось тоді і виникає паніка. Що робити? Розривати стосунки чи продовжувати? Ніхто не зможе відповісти на це запитання. Ніхто не порадить. Аналізувати потрібно себе та свої почуття.

Такі стосунки позбавлені вербального спілкування. Жести, міміка, вираз очей залишається "за кадром". Якщо вони продовжуються у спілкуванні телефоном, залишається довіряти лише інтонації голосу. Сучасні смс-повідомлення теж не допоможуть виправити брак живого спілкування. З часом до такого спілкування звикаєш. Потрібно довіряти людині. "Без довіри такі стосунки приречені," - стверджують ті, хто вже пережив подібне. Щоб зберегти кохання, людям потрібно поставитись до відстані як до випробування. І кінцевий результат залежить тільки від людини, її моральної стійкості та внутрішньої сили.
  
З часом починаєш створювати собі ідеал людини і продовжуєш кохати ілюзію. В той час кохана людина змінює свої інтереси, коло спілкування, життєві цінності. При зустрічах все прекрасно, емоційно насичено. Закохані насолоджуються кожною хвилиною, проведеною разом. Відгороджуються від навколишнього світу, присвячують кожну частинку себе коханій людині. Але ці зустрічі короткочасні - від декількох годин до доби на три тижні або півроку. Немає насичення один одним. Брак ніжності та ласки протягом тривалого періоду задовольняється тільки на якусь його частину. Це підтримує чуттєву цікавість партнера. Відповідно відсутні конфлікти. Тоді коли хтось з них вирішує змінити місце проживання - все змінюється. Рожеві окуляри одразу зникають, а почуття розбиваються о камені буденності. Як результат - розчарування та біль. "Щоб попередити таку ситуацію, потрібно зменшувати відстань. Намагатись якнайменше часу проводити окремо. Та спілкуватися без посередників," - говорить консультант-психолог Леонора.

"Як правило, - розповідає Леонора, - такі пари зіштовхуються ще з однією проблемою - нездатність висловити свої думки в очі." Адже завжди легше виговоритися, заперечити, поставити делікатне запитання, коли не бачиш співрозмовника. Звідси замовчування, обривання на півслові. Негативна енергія затримується, а проблеми не знаходять свого вирішення. Все це накопичується та виливається назовні одного дня.

На думку психологів, також зустрічається і відстань назавжди. Причинами таких стосунків найчастіше стають наслідки попереднього життя: одруження, наявність маленьких дітей, сімейні обов'язки, кар'єра. Зважаючи на обставини, такі люди навряд чи будуть разом.

За словами консультанта-психолога, крім недоліків, відстань має і свої переваги. Якщо вдалось пройти таке випробування, то стосунки стають більш зрілими, врівноваженими. Люди не розмінюються на дрібниці, а впевнено будують своє майбутнє, шукаючи компроміси. Відстань дає можливість оцінити стосунки під іншим кутом зору. Як наслідок - закоханість вмирає. Сильне почуття не лише залишається, а й міцніє. Постійне очікування зустрічі - теж своєрідна психологічна гра. Або отримати задоволення від чекання, або від зустрічі. Та в таких випадках процес чекання розповсюджується не тільки на зустріч, а й на дзвінок, повідомлення, лист від коханої людини. Відстань, як випробування для стосунків, дає можливість проаналізувати себе та партнера. Зробити певні висновки та визначитись. Саме завдяки їй можна побачити корінь проблеми та хто є хто. Починаєш цінити голос людини. З'являється здатність розпізнавати настрій та глибше розуміти людину завдяки інтонації.

Як свідчить досвід сьогоднішнього суспільства - стосунки на відстані необхідна непотрібність. Епоха самотності примушує докладати зусилля для збереження стосунків з людиною в будь-якій ситуації. Це відбувається, зазвичай, не через шалені почуття, а через страх залишитись на самоті. Розуміння того, що поряд людина, з якою комфортно, веде до впевненості у собі та майбутньому. А динамізм розвитку суспільства говорить зовсім про інше. Якщо знайти партнера досить легко, то чому потрібно знущатись над собою? Але якоїсь однієї думки, яка б змогла переважити, поки що не існує. Кількість опонентів дорівнює кількості пропонентів.

В будь-якому разі засуджувати такі стосунки не можна. Вирішувати проблеми, які створює відстань, цим людям доведеться вдвох. Вони приречені на нечасті зустрічі та довготривале очікування, і порожнечу.

Джерело: http://buket.ck.ua/index.php?name=Pages&op=page&pid=805
Категорія: Стосунки | Додав: Tan (02-08-2012)
Переглядів: 422 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]