П`ятниця, 26-04-2024, 19.43.16
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Головна » Статті » Шопінг, гід по стилю

Шопінг-терапія♥
Згадайте: ви посварилися з бойфрендом вашої мрії (чоловіком; злим начальником; кращою подругою) і випадково ноги самі занесли вас в торговий центр. Спочатку ви просто хотіли сумно розглядати світ, потім вирішили щось приміряти. Не купувати - Боже збав! - Лише приміряти! Від нічого робити або щоб переконатися, що ваша фігура при всіх ваших нещастях дасть сто очок фори кращій подрузі ...

Загалом, не важливо як і що, але коли ви вийшли з магазину щасливою, обвішаний покупками і з майже обнуленої банківською картою або помітно спорожнілим гаманцем. Тепер, повернувшись додому, у вас два виходи - продовжувати радіти життю приміряючи обнови, або взявшись за голову, сісти посеред всієї цієї пишності і вдатися докори сумління. Що краще?
Середньостатистична радянська жінка просто померла б від щастя і страху одночасно. Враховуючи багато економічні фактори сьогодення, розділити почуття сучасної жінки на негатив і позитив теж не виходить. Далеко не всі можуть дозволити собі масу незапланованих витрат, однак відсутність грошей зовсім не говорить про відсутність бажання робити покупки! В таких випадках, напевно, доцільно відкладати гроші, щоб потім купити те, що потрібно. І намагатися заробити ще! Тому що робити покупки, виявляється, дуже корисно!

Американських соціологи не полінувалися провести дослідження серед жінок, попередньо навчивши їх записувати детально все, що стосується грошових витрат: скільки разів вони відвідали магазин за певний час, скільки грошей витратили всього і за кожен похід окремо. Результати мені особисто сподобалися!
Купуй, і будеш вічно молодий!
Дослідження встановили:

жінки, які ходили по магазинах 17 годин на тиждень або більше і витрачали понад 200 доларів за похід, виявилися стрункішою, сильніше і набагато здоровіше жінок, які робили покупки рідше і витрачали менше.

у завзятих відвідувачок магазинів менше зморшок, вони молодше виглядають, у них вище енергетичний рівень і вони відчувають себе молодше за свої роки.

значна частина любительок шопінгу дуже впевнені в собі і вкрай рідко страждають депресією.

У Стокгольмі теж не лінувалися, проводили бесіди і опитування відвідувачок магазинів і ось що виявлено у шведок:

жінки, які купують одяг, відчувають себе краще, ніж ті, хто купує кухонне начиння або госптовари.

настрій жінок, які роблять кілька «пробіжок» по магазинах протягом тижня краще, ніж у тих, хто «відривається» на всю котушку один раз на тиждень.

дивним чином любительки «прикупити чого-небудь і побільше», обійшли своїх більш скромних подруг в такому пункті, як самоповага.

Висновки досліджень лише на перший погляд дивують. Кожна з нас на особистому досвіді прекрасно знає, як здорово підвищує настрій вдала покупка! Як з'являються сили і нові ідеї, коли маєш можливість купити те, що хочеш. Як повзе вгору рівень самооцінки, коли, походжаючи по дуже дорогому магазину, ви розумієте, що вам прямо зараз по кишені ... ну, хоча б одна річ звідси! І вже давно не потрібно нікому доводити, що абсолютно неможливо відчувати себе щасливою, якщо тобі незатишно в магазинах ...

Не маючи можливості тривалий час купувати те, чого дуже хочеться, можна опинитися недалеко від депресії. Адже психологи відзначають пряму залежність настрою, самопочуття і самоповаги від наших фінансових можливостей.
Закладено в нас на століття
Навіть чоловіки-психологи серйозно говорять про те, що жіноча звичка купувати не дуже-то потрібні речі, («барахло», за висловом наших чоловіків) - це всього-лише генетична програма відповідальності за сім'ю: підсвідомо ми прагнемо мати в будинку як можна більше речей «про запас», «на виріст», «про всяк випадок».

Так що колечко, куплене вами за дивним душевного пориву, можливо і є не що інше, як неусвідомлена турбота про майбутнє: раптом в голодний рік саме цю прикрасу ви вдало закладете в ломбард і купите запас хліба на всю сім'ю?! Якщо будете в гостях у своїх бабусь, перевірте наявність солі, сірників, муки і цукру. Запевняю, який-небудь запас є і зараз! І це не дурість, а вироблене за попередні століття правило. Адже в пам'яті людства - маса економічних крахів, воєн і періодів голоду. Виживали найсильніші і «запасливі».

Жінки прагнули зберегти сімейне вогнище, для чого просто необхідна була «домовитись», запасливість. Якщо медики стверджують, що наша дивна здатність накопичувати зайві кілограми саме в області живота і стегон - не що інше, як генетична турбота організму про те, щоб у разі вагітності жінка та її плід не загинули від голоду - що ж тоді говорити про покупки! Тому ми й відчуваємо себе щасливими в ролі покупців - накопітельніца.
А якщо це хвороба?!
Пристрасть до покупок може стати справжньою хворобою, коли вона переходить розумні межі. Недарма в стародавній Індії почуття міри вважалося такою ж чеснотою, як доброта або скромність. Відсутність почуття міри в покупках може стати серйозною проблемою. До того ж, «хворіють» пристрастю до покупок не тільки дуже багаті люди. Перед хворобою, як кажуть, всі рівні. І не тільки в казино часто програють гроші, зайняті напередодні під відсотки! «Хворим» можна лише поспівчувати - лікувати від «шопінгоманії» у нас поки не навчилися. Хоча будь-який психолог середньої руки підкаже деякі поради:

У великих супермаркетах складніше утриматися від непотрібних покупок. Тому краще купувати все в невеликих магазинах: продукти - в продуктовому, одяг - в малюсінькому бутіку.

Не брати з собою велику суму грошей і кредитну картку.

Записувати вироблені витрати.

Покласти обов'язки «закупника» на іншого члена сім'ї.

Однак, найцікавіше почати збирати гроші на який-небудь божевільний проект. Щоб для вас він був поки абсолютно недоступний, але дуже привабливий!
Магія нової речі
Якщо ж у питаннях шопінгу ви знаходитесь на прямо протилежному полюсі - рідко і неохоче відвідуєте магазини, ненавидите суєту торгових рядів, у вас розламується голова в супермаркетах і торгових центрах - це теж крайність. Напевно, колись ви «перестаралися», так що тепер зовсім не хочеться робити покупки. Адже купуючи, ми отримуємо позитивні емоції.

Наприклад, кожна людина відчував на собі магічну силу нової речі: це коли надівши новий костюм, ви починаєте відчувати себе трохи інакше. Впевненіше, привабливіше, краще. Навіть «Джентльмен удачі» Федя Косий мріяв про новий «костюмі з відливом». Нова річ завжди несе в собі радість змін. А якщо вона дійсно до особи, якщо оточуючі роблять компліменти - це допінг для психічного здоров'я, застава упевненості в собі. А значить - і гарного настрою, прекрасного самопочуття. Тому цілком серйозно психологи радять нам робити нові зачіски, оновлювати гардероб або міняти інтер'єр будинку. Адже нова річ обов'язково принесе позитивні емоції і ... поповнить запаси!

Джерело: http://www.passion.ru/love/2392.htm
Категорія: Шопінг, гід по стилю | Додав: zoooryanka (02-08-2012)
Переглядів: 747 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]